به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

صالحی: اولویت با حوزه تجسمی است

صالحی: اولویت با حوزه تجسمی است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر شفاف سازی بودجه وزارتخانه تاکید کرد و گفت: در این دوره، حتماً اولویت‌گذاری در تخصیص بودجه‌ وزارت ارشاد در حوزه‌ هنرهای تجسمی و موزه، اتفاق خواهد افتاد.

به گزارش هنرآنلاین به نقل از ایلنا، سیدعباس صالحی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) در پاسخ به این سؤال که در دوره‌ جدیدِ وزارت ارشاد، چه برنامه‌ای برای به‌روز رسانیِ سیستم حریق و تهویه‌ گنجینه‌ موزه‌ هنرهای معاصر تهران در نظر گرفته شده و آیا بودجه‌ خاصی به آن تخصیص داده‌ شده یا خیر، گفت: حفاظت و صیانت از گنجینه‌ موزه‌ی هنرهای معاصر تهران و اینکه شرایط مطلوب‌تری نسبت به گذشته پیدا کند، مورد توجه این دوره خواهد بود. این گنجینه، یکی از مراکزِ مهم ما، برای آثار نفیس هنری در کشور است و ما تلاش می‌کنیم انشالله شرایطی که در موزه وجود دارد، شرایط بهتری از نظر حفاظت و صیانت از آثار آن باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره خریدِ چند اثر ازسوی معاونت هنری وزارت ارشاد از حراجی تهران، گفت: در این دوره، حتماً اولویت‌گذاری در تخصیص بودجه‌ی وزارت ارشاد در ارتباط با بحثِ کل حوزه‌های وزارت ارشاد، ازجمله‌ی حوزه‌ی هنرهای تجسمی و موزه، اتفاق خواهد افتاد تا خرید اثر. هم‌چنین در دوره‌ جدید، ما یک نظام روشن‌‌تر و شفاف‌تری را در اولویت‌بندی هزینه‌ها خواهیم داشت، و طبعاً هر کاری از سوی ما استدلا‌ل‌های خودش را خواهد داشت تا مشخص شود چرا بودجه‌ای در جایی از ارشاد و چگونه مصرف شده است؛ نه در جایی دیگر.

۲۱ مهر ۱۳۹۶ ۰۹:۲۸
  • اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد