اخبار

نمایشگاه تایپوگرافی چهار نسل از طراحان گرافیک ایران افتتاح شد

نمایشگاه تایپوگرافی چهار نسل از طراحان گرافیک ایران  افتتاح شد
آثار تایپوگرافی چهار نسل از طراحان گرافیک ایران در نگارخانه پیچ شمرون با حضور اساتید و هنرجویان همراه با نشست تخصصی به نمایش درآمد.

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای پسران، جلال متولی رئیس هنرستان هنرهای زیبای پسران ضمن تشکر از حضور اساتید ،هنرجویان و علاقه مندان برای مراسم افتتاحیه نمایشگاه تایپوگرافی ؛اعلام کرد در آینده نزدیک شاهد برگزاری مراسماتی همچون تجلیل از هنرمندان ، نمایش فیلم های هنری و اجرای تاتر در این هنرستان خواهیم بود.

علیرضا وکیلی از اساتید و مدرسان گرافیک در نشستی با هنرجویان و علاقه مندان گرافیک در ارتباط با هنر تایپوگرافی توضیحاتی ارائه داد و به بررسی آثاری از هنرمندان شاخص این رشته پرداخت. وی با اشاره به اینکه ریشه هنر تایپوگرافی در غرب بوده است گفت تایپوگرافی همانگونه که بار مفهوم،ادبیات و کلام را برعهده دارد به تصاویر خاصی تبدبل می شود.

علیرضا وکیلی تفاوت شاخص و متمایز تایپوپرافی ایرانی و غربی را ،گنجینه غنی خوشنویسی ایرانی اسلامی دانست و افزود که مانند آن در فرهنگ های غربی وجود ندارد.

در انتها با حضور هنرجویان وعلاقه مندان در گالری پیچ نمایشگاه آثار تایپوگرافی آغاز به کار کرد.

شایان ذکر است این نمایشگاه تا تاریخ 8 اسفند ماه از ساعت 9 صبح الی 15 در روزهای غیر تعطیل در نگارخانه پیچ شمرون به آدرس خیابان انقلاب،پیچ شمیران خیابان نور محمدی هنرستان هنرهای زیبای پسران پذیرای هنرمندان و هنردوستان خواهد بود.

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۴۷

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید