اخبار

حجت الاسلام والمسلمین شمس: حمایت از موسسات و فعالان قرآنی باید در رأس امور قرار گیرد

حجت الاسلام والمسلمین شمس: حمایت از موسسات و فعالان قرآنی باید در رأس امور قرار گیرد
حجت الاسلام شمس رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران ضمن حضور در دفتر قاسمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان با فعالیت‌های قرآنی اداره طی سال گذشته آشنا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان، این بازدید با هدف بررسی میزان فعالیت، شرایط مکانی، نحوه استقبال عموم و میزان موفقیت موسسات قرآنی انجام شد.

رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در این بازدید ضمن بیان این موضوع که حمایت از موسسات و فعالان قرآنی باید در رأس امور قرار گیرد، خواستار ارائه طرح های قرآنی ویژه ماه مبارک رمضان در راستای حمایت از فعالان قرآنی شد.

وی افزود: در راستای حمایت از فعالان قرآنی، تهیه بانک اطلاعاتی کامل و جامع الزامی است تا ما در مرحله اول این فعالان را شناسایی کنیم و در مرحله دوم برای آنها برنامه ریزی نمایم.

در ادامه قاسمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان ضمن تبریک سال نو و تشکر از حضور حجت الاسلام شمس، حمایت و همکاری بیشتری را از سوی معاونت قرآن و عترت خواستار شد.

قاسمی گفت: ظرفیت بالایی از فعالان قرآنی در بهارستان وجود دارند که برای رشد و بالندگی نیازمند امکانات و فضاهای فرهنگی مناسب می باشند اما متاسفانه دراین شهرستان دارالقرآن وجود ندارد و سالن آمفی تئاتر مجتمع های فرهنگی و هنری موجود فاقد سیستم نور و صوت مناسب بوده که قاریان و فعالان قرآنی جهت آموزش و برگزاری کلاس ها دچار مشکل می شوندو از آن استقبال نمی کنند.

وی در پایان اذعان داشت به یاری خدا و حمایت مسئولان ارشد استانی از هیچ اقدامی برای بهبود و تقویت سرانه های فرهنگی مناسب با جمعیت شهرستان دریغ نخواهیم کرد.

۲۱ فروردین ۱۴۰۰ ۰۹:۳۷

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید